Bozok Üniversitesi

REKTÖRÜMÜZ 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE ULUSAL VE YEREL BASIN MENSUPLARINI ZİYARET ETTİ

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Türkiye'de Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz tarihinde kutlanan “24 Temmuz Basın Bayramı” münasebeti ile Yozgat'ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarını ziyaret etti.

REKTÖRÜMÜZ  24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE ULUSAL VE YEREL BASIN MENSUPLARINI ZİYARET ETTİ

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ basın mensuplarını ziyaretinde: “ Halkın doğru haber alma imkânını sağlayıp, düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan; kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir şekilde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği görevi en güzel şekilde açıklamaktadır. Görevini bu anlayışla ve büyük fedakarlıklarla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler. Bu vesileyle, basın meslek ilkelerine bağlı, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı ile bıkmadan, yorulmadan zor koşullarda görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  basın mensuplarına günün anısına hediye takdim ederken,  basın mensupları da nezaket ziyaretinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a teşekkür etti.

24.07.2019 13:32